تعطیلی ۴ شناگاه دریای مازندران در سال جاری

تکرار : مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه پرچم ۴۳ شناگاه استان زرد است از تعطیلی چهارشناگاه در سال جاری خبر داد.

حسینعلی ابراهیمی صبح سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت شناگاه های مازندران بابیان اینکه همکاری بین بخشی برای ساماندهی شناگاهها نیازداریم گفت: قرارگرفتن دستگاه های اجرایی در کنار یکدیگر اقدام ارزشمندی است و هرچند تفاهمنامه ها الزام قانونی ندارد زیرا بسیاری از تفاهمنامه ها حالت نمایشی دارد.

وی با اشاره به آلودگی برخی شناگاههای استان تصریح کرد: نه به تعطیلی شناگاه ها و نه به فعالیت آن با روند کنونی اعتقاد داریم اما در مجموع امسال شاهد تعطیلی چهار شناگاه در استان بوده ایم.

ابراهیمی کارنامی با تاکید براینکه مردم حق دارند از محیط زیست سالم بهره مند شوند گفت: امیدواریم تفاهمنامه منعقده بین دستگاه های اجرایی با قوت به کار خود ادامه دهد.

وی افزود: در حال حاضر ۴۳ شناگاه استان دارای پرچم زرد هستند و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته این پرچم آبی شود.

موسوی کارشناس محیط زیست مازندران نیز با عنوان اینکه بیشترین شناگاه های استان در بابلسر و محمودآباد واقع شده است گفت: شهرستان های گلوگاه، نکا و عباس آباد نیز از داشتن شناگاه محروم هستند.

وی اظهار داشت: در سال قبل پنج بار از هر شناگاه و امسال نیز یکبار از هر شناگاه نمونه برداری شده و مهمترین شاخصه زیست محیطی آن است که تجمع فاضلاب و نگهداری حیوانات اهلی و غیراهلی و احشام در شناگاه ممنوع است و سرویس های بهداشتی باید مناسب باشد.