قتل همسر برادر با شلیک گلوله

 

تکرار :  مردی که به دلیل اختلاف با برادرش همسر او را با شلیک گلوله به قتل رسانده است، در بازجویی‌ها جزئیات جنایت خود را شرح داد.

کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس وقتی از وقوع جنایت در خانه‌ای ویلایی مطلع شدند، به محل حادثه رفتند و خود را در برابر پیکر بی‌جان زنی به نام مینو دیدند که آثار اصابت گلوله روی بدنش مشهود بود. در تحقیقات اولیه معلوم شد همسایگان به موضوعی شک کرده و پلیس و آتش‌نشانی را در جریان قرار دادند و پس از آن مأموران با شکستن در و ورود به خانه این جنازه را در حیاط مشاهده کردند.

یکی از اهالی محل گفت: از خانه این زن مرتب صدای دادوفریاد می‌آمد اول اهمیتی ندادم تا اینکه دخترم گفت زن همسایه به طرز مرموزی ساکت شده است به همین دلیل به خانه‌شان رفتیم و در زدیم اما هیچ‌کس در را باز نکرد. بعد از آن با پلیس و آتش‌نشانی تماس گرفتم.

همسایه‌های دیگر هم صدای دادوفریاد را شنیده بودند. شواهد اولیه حکایت از آن داشت که قتل در غیاب شوهر مقتول اتفاق افتاده و قاتل وسیله‌ای را به سرقت نبرده و موضوع آزار جنسی نیز در میان نبوده است.

یکی از همسایگان در جریان تحقیقات نزد پلیس رفت و گفت: مردی را که کت بلند پوشیده بود، هنگام خروج از خانه مقتول دیده است.

درحالی‌که شواهد نشان می‌داد مینو از سوی فردی آشنا و با هدف انتقام‌گیری از پا درآمده است. اطلاعات به‌دست‌آمده از ظاهر قاتل ناشناس پلیس را به این نتیجه رساند که به احتمال زیاد برادرشوهر مینو در این جنایت دست دارد. این فرضیه به این دلیل قوت گرفت که شوهر مینو نیز گفت با برادرش اختلافات زیادی داشت.

به‌این‌ترتیب درحالی‌که سه روز از وقوع قتل می‌گذشت، برادرشوهر مینو به نام تورج بازداشت شد. او که ابتدا ادعا کرد بی‌گناه است وقتی تحت بازجویی‌های فنی قرار گرفت، به کشتن همسر برادرش اقرار کرد و گفت: من و برادرم از مدت‌ها قبل با هم اختلاف داشتیم.

موضوع این بود که برادرم سهم من از یک ملک را بالا کشیده بود و حقم را نمی‌داد. بارها موضوع را با او در میان گذاشتم، اما نتیجه نگرفته بودم. ماجرا را با همه فامیل در میان گذاشته و حتی از مینو هم کمک خواسته بودم، اما مینو به حرف‌هایم اهمیتی نمی‌داد و از شوهرش جانب‌داری می‌کرد. من هم گفته بودم بالاخره روزی این مسئله حاد می‌شود.

متهم به قتل در ادامه اعترافاتش گفت: شب حادثه به خانه برادرم رفتم تا یک بار دیگر با او صحبت کنم و سهم خودم را از آن ملک بگیرم، اما برادرم در منزل نبود. همسرش در را باز کرد و ما در حیاط با هم صحبت کردیم. مینو در حین گفت‌وگو عصبانی شد و دادوفریاد به راه انداخت. من هم ناگهان کنترل خودم را از دست دادم و با سلاح کمری که همراه داشتم چند گلوله به او شلیک کردم.

من واقعا قصد نداشتم این زن را بکشم و آن لحظه کنترلی بر رفتارم نداشتم. بعد از اینکه مینو روی زمین افتاد، بالای سرش رفتم و فهمیدم مرده است. همان‌جا روی زمین نشستم و چنددقیقه‌ای گریه کردم. بعد وقتی به خودم آمدم، دیدم هیچ چاره‌ای جز فرار ندارم به همین دلیل به‌سرعت خانه برادرم را ترک کردم و سلاح و کتی را که به تن داشتم، دور انداختم.

بنا بر این گزارش، متهم درحال‌حاضر در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او همچنان ادامه دارد.