میرزایی: در شرایط کنونی انسجام لازمه مقابله با دشمن است

تکرار : جلال میرازیی با اشاره به سخنان رییس‌جمهور در جمع مدیران اجرایی کشور و اینکه رییس‌جمهور به سه راه موجود در پیش‌رو اشاره کردند، اظهار داشت: منتقدین دولت در ماه‌های اخیر بدون توجه به مصالح و منافع ملی به دنبال این بودند تا از خروج آمریکا از برجام برای زیر سوال بردن عملکرد دولت روحانی بخصوص در سیاست‌های خارجی استفاده کنند و متوجه تبعات این نوع اقدامات نبودند. در شرایط موجود که فشارها بیشتر شده است رییس‌جمهور برخی از واقعیات را بیان کرده و صراحتا گفتند اگر جناح‌ها این روند را ادامه دهند مشکلاتی برای مردم ایجاد خواهد کرد.

او در ادامه گفت: فشارهای امروز قابل مقایسه با دوران جنگ و حتی زمان بازسازی نیست و لازمه مقابله با این فشارها انسجام داخلی است. این انسجام باید حول محور مقابله با دشمن باشد نه حول محورهای سیاسی و جناحی. آقای رییس‌جمهور کاملا به نکته درستی اشاره کردند و امیدوارم بیان واقعیات به انسجام داخلی کمک کند.

نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان اینکه «رییس‌جمهور گفتند که امروز باید از نیروهای کارشناس و متخصص استفاده شود»، ادامه داد: اگر منظور رییس‌جمهور این باشد که آقای نوبخت یک روز پس از این سخنان پنج بسته اقتصادی را ارائه دهد و برداشتی اینگونه از سخنان رییس‌جمهور داشته باشد باید بگویم گام اول را به بیراهه برداشتیم. نیاز بود آقای رییس‌جمهور مساله را بیشتر باز می‌کرد چرا که این موضوع ابهام دارد.

این عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: آنچه که امروز جامعه و نمایندگان مجلس به نیابت از موکلین خود انتظار دارند ترمیم کابینه است و منظور از کابینه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارتخانه‌های ناکارآمد هستند که امروز باید پاسخگوی وضع موجود باشند.

میرزایی با بیان اینکه «رییس‌جمهور گفتند که وزارت صنعت باید لیست کالاهایی را که به وفور وجود دارد به مردم اعلام کند و رییس بانک مرکزی نیز باید کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومان تهیه شده است را به اطلاع مردم برساند» بیان کرد: از نظر من اولین گامی که در این راستا باید برداشته شود این است که دولت و بانک مرکزی لیست افرادی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته‌اند را اعلام کنند چرا که تا الان جامعه و مجلس ذهنیت مثبتی نسبت به عملکرد ناظرین نداشتند بنابراین همانطور که رییس‌جمهور اشاره کردند این اسامی باید منتشر شود تا خود جامعه و افکار عمومی ناظر عملکرد باشند.

انتهای پیام